דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
כניסה
הסתר תפריט
תכניות העשרה
אלטרנטיבי
אמנות
חברה ותרבות
חינוך מוסיקלי
חינוך סביבתי
חקר ומדע
טכנולוגיות מתקדמות
מחול ותנועה
מיומנויות חיים
מילים וסיפורים
ספורט
עם וארץ ישראל
פיתוח חשיבה
צילום וידאו וקולנוע
שפות
תאטרון ודרמה
מודלים נוספים
header right

ביקור במבשרת ציון ביקור במבשרת ציון

ביקור במבשרת ציון
בסיור מרתק ומגוון שהתקיים לאחרונה במועצה המקומית מבשרת ציון, צפינו בכמה תכניות וראינו את תביעת האצבע של כמה אחרות. הסיור התחיל באתר הקסטל המחודש בהובלת ראש המועצה – מר יורם שמעון ומנהל מח' החינוך – מר יואב שור מהקסטל ניתן לצפות ממעוף הציפור על הישוב החצוי לשניים ומחובר על ידי גשר אחד גדול ולהתרשם מהפריסה והגיוון הדמוגרפי של היישוב.
עמרם אבי
תפ"מ (תפעול פדגוגיה מנהלה); אחר
26/01/2017 08:00
26/01/2017 17:00
 
גני ילדים; יסודי
בהמשך הסיור ניתן היה להתרשם מהייחודיות של כל בית ספר-
בית ספר הדרור קידם את פנינו בשירי ארץ ישראל שהשתלבו באופן מופלא כשביקרנו בחצר על גבי מפת תבליט ענקית שעוצבה ונוצרה בעזרת אמנים מתחום האמנות .
בבית ספר השלום הצטרפנו למעגלי הרוקדים בהרקדה המונית של כלל התלמידים, וצפינו בקונצרט בכלי נגינה המוצבים דרך קבע בחצר.
בבית ספר מולדת התרשמנו משיעור רובוטיקה, המצעיד אותנו בטכנולוגיה חדשנית לקראת העתיד, ומנגינת התלמידים. שניגנו הפעם בניצוחה של תלמידה מוכשרת.
בגן הילדים השלום צפינו בשיעור תנועה, שהיה חלק מפרויקט רשותי ילדי מבשרת שרים שירי ילדים, למנגינת השיר "המגפיים של ברוך" השתמשו הילדים במגפיים בצורות שונות..
היום היה עמוס חוויות ופגישות מרתקות עם מדריכי קרב נלהבים בעלי ניצוץ בעיניים, מנהלות עם התלהבות גדולה ,המתארות את תכנית קרב כנשמה היתרה של בית הספר ותלמידים ותלמידות מלאי שמחת חיים, חדוות יצירה, ותשוקה ללמידה.
בשיחת הסיכום אמרה יונית יעקובוביץ ,מנכלי"ת התכנית : "ראינו ילדים שמחים. שמחים ללמוד ועם עמוד שדרה. קרב הוא משאב מצויין והחכמה איפה לשים אותו ואיך לנצל אותו. ראינו פה בתי ספר וגני ילדים שמשכילים לנצל את תכנית קרב לא רק כחוויה אלא כתהליך".
בשיחת הסיכום התייחסה בן היתר מיכל גלילי , מנהלת התפעול הפדגוגי הארצי, לשאלתו של מנהל מחלקת החינוך יואב שור על תכנית קרב כמבדלת או מאחדת את בתי הספר:
"התשובה היא באיזונים, אחת המטרות של תכנית קרב היא לצבוע את בית הספר, לתת ייחוד , להגשים חלומות וחשוב לתת לבתי הספר לבדל את עצמם.
מצד שני בהחלט יכולה להיות אמירה רשותית, אפשר לקחת רצועה להפוך אותה למצויינות, אפשר לעשות פרויקט, ועוד הרבה אפשרויות. הסיפור הוא חשיבה משותפת על השולחן הזה ובעזרת צוותי ההיגוי..."
בתחושה שלנו הרכזים היישוביים, אביבית אורן לוי, המופקדת על גני הילדים ואבי עמרם, המופקד על בתי הספר, הקרקע בהחלט כשירה להפקת פרויקט עירוני משמעותי, וכיישוב העוסק בתכניות קרב בכל כך הרבה אומנויות זה אך טבעי שהתלמידים יתכנסו על במה אחת להציג תוצרים. בימים אלו שוקדים מדריכי המחול הדרמה והמוסיקה לקראת מופעים באירוע שיא - "קרב מייק יו מייק", שיתקיים בסוף חודש מרץ בשיתוף מחלקת החינוך במועצה, יחידת הפיתוח ותחומי האמנות בקרב והאמנית רננה רז.